Volgens Schippers Architecten heeft KlokGroep het bureau gevraagd om voor de eerste vier fasen meer dan 251 woningen te ontwerpen. De bestaande kazernegebouwen in de stijl van de Nieuwe Haagse School vormen daarbij een belangrijk vertrekpunt. Kenmerkende onderdelen van die architectuur krijgen een eigentijdse uitwerking in de nieuwbouw.
Militaire geschiedenis blijft herkenbaar
De ontwikkeling combineert het herstel en de herbestemming van bestaande gebouwen met nieuwe woningen, die de komende jaren in fasen worden toegevoegd. Het ontwerp moet de samenhang tussen de historische bebouwing en de nieuwe woonomgeving versterken.
Ook in de namen van de woonblokken keert het militaire verleden terug. Ieder blok krijgt volgens het architectenbureau een woord uit het militaire spellingsalfabet. Daarmee verwijst het ontwerp naar de plaatsnamen op de bestaande gebouwen, die herinneren aan de herkomst van de bataljons die hier waren gelegerd.
Kennismaking op 1 november
Op zondag 1 november 2026 is er van 11.00 tot 13.00 uur een kennismakingsbijeenkomst aan de Kazernelaan 101 in Weert. Bezoekers kunnen de eerste plannen bekijken, het gebied via een wandelroute verkennen en vragen stellen aan de betrokken partijen. De ingang is bij gebouw 3; ter plaatse staan verwijzingen.
De bijeenkomst is bedoeld voor omwonenden, woningzoekenden en andere belangstellenden. Er is vrije inloop en aanmelden is niet nodig. Meer informatie staat op de projectwebsite van Horne Kwartier.
Lees ook: Horne Kwartier kiest voor warmte-koudeopslag bij beperkte netcapaciteit.
Bron: Redactie Zakenblad. Aanvullende evenementgegevens en beeld: Horne Kwartier. De ontwerpopgave en architectuurkeuzes zijn beschreven door Schippers Architecten.
